Odzież odblaskowa
Odzież odblaskowa

Szybciej zapadający zmrok zwiększa ryzyko wypadków

Statystyki drogowe dowodzą znaczenia elementów odblaskowych. Między październikiem a grudniem z uwagi na szybciej zapadający zmrok i warunki klimatyczne liczba potrąceń wzrasta. Używanie odzieży wyposażonej w elementy odblaskowe może przyczynić się do poprawy tych statystyk na lepsze w przyszłości.

Co więcej, warto wspomnieć o innych zastosowaniach takiej odzieży. Ubrania Hi-Vis odgrywają istotną rolę w wielu środowiskach pracy. W naszej ofercie znajdziesz kolekcję Knoxfield - to idealna odpowiedź w takich sytuacjach. Kolekcja obejmuje różnorodne ubrania odpowiednie do pracy w najpopularniejszych miejscach - na drogach, na kolei, w magazynach i w budownictwie.


Które kolory określane są jako Hi-Vis?

Za kolory o wysokiej widoczności uważa się - żółty i czerwono-pomarańczowy. Kolor czerwony jest również dozwolony, jeśli jego odcień mieści się w spektrum koloru pomarańczowego. W przeciwnym razie kolor czerwony nie może być uznany za kolor Hi-Vis, ponieważ jest trudno rozpoznawalny przez osoby z określonymi zaburzeniami rozpoznawania barw.

Wybierając odzież odblaskową, postępuj zgodnie z przepisami

Wygląd odzieży odblaskowej zależy od specyfiki miejsca pracy. Międzynarodowa norma EN ISO 20471 definiuje wymogi w zakresie widzialności odzieży roboczej dla pracowników w obszarach wysokiego ryzyka, dzieląc odzież na trzy grupy. Rozmiar powierzchni materiałów odblaskowych jest w głównej mierze decydujący.

Norma reguluje ponadto rozmiar, liczbę i rozmieszczenie elementów odblaskowych. Na przykład, w wyższych klasach wymagane jest by elementy odzieży okrywały tułów. W takich wypadkach użycie wyłącznie kamizelki odblaskowej mogłyby być niewystarczające.

Należy podkreślić, że odzież ostrzegawcza powinna mieć również pionowe elementy odblaskowe. W praktyce elementy te zapewniają dobrą widoczność pracownika, nawet podczas jego pracy w pozycji zgiętej czy kucznej.


Wybierz klasę odzieży zgodnie ze specyfiką miejsca pracy

Klasa 1 - ubrania Hi-Vis tej klasy używają pracownicy nie poruszający się po drogach lub na kolei (np. budownictwo mieszkaniowe, prace leśne).
Klasa 2 - odzież ochronna drugiej klasy posiada już obszerne powierzchnie odblaskowe dla pracowników poruszających się po drogach gdzie prędkość pojazdów nie przekracza 60 km/h lub liniach kolejowych, ale z zawieszonym ruchem.
Klasa 3 - te ubrania zapewniają wystarczającą ochronę pracownikom działającym na drogach i kolei podczas normalnej eksploatacji tych dróg.

Odblaskowe ubrania dobre na każdą pogodę!

Odzież Hi-Vis powinna odpowiadać nie tylko wymogom bezpieczeństwa, ale również być praktyczna i dostosowana do zmiennych warunków atmosferycznych.

Wszak odblaskowej kurtki zimowej nie ubierzemy w środku lata…

W upalne, letnie dni pracownicy z przyjemnością należy założą atrakcyjny T-shirt czy kamizelkę, zaś zimą wybiorą ciepłą kurtkę z podszewką, która dodatkowo zapewni im komfort pracy. Co więcej, użytkownicy nie są zmuszeni do noszenia dodatkowej warstwy odzieży, bowiem już podstawowe ubranie, które noszą spełnia wymogi odzieży ostrzegawczej.

Pomyśleliśmy o wszystkim, właśnie po to byś mógł wybrać takie ubrania, które odpowiadać będą szczególnym warunkom określonego środowiska i charakterystyki pracy. Pamiętaj, że w naszej ofercie odzieży ostrzegawczej znajdziesz modele, które można używać nawet w najbardziej wymagających warunkach pracy. Jeśli szukasz odzieży odblaskowej, która jest trudnopalna lub charakteryzuje się zwiększoną odpornością na chemikalia znajdziesz ją właśnie naszej ofercie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl